Pethő Sándor - Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Aukció - 2005

Pethő Sándor - Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával.
Bp., 1925. Enciklopédia. (Hungária ny.) VIII, 324 l., 2 sztl. lev.
Kiadói aranyozott vászonkötésben. A kötéstáblán apró sérülés. Jó állapotban.
A kötetbe helyezve a Magyar Nemzet 1975. márc. 2- án megjelent cikke. (Egy történelmi miniatűr. Irta Pethő S. megjelent a M. N. 1939. aug. 27-i vasárnapi számában, 3 nappal a második vh. kitörése előtt.)

Kikiáltási ár: 3 000 --> 6 500 Ft.-