Petőfi Sándor összes költeményei. Aukció - 2006

Petőfi Sándor összes költeményei. Hazai művészek rajzaival díszített képes kiadás.
Bp., 1882. Athenaeum. 1 t. (Petőfi portré, Barabás 1845-ki rajza után) 805 l., 5 sztl. lev.
Gazdag szövegközti képanyaggal és iniciálékkal.
Az eredeti  festett, aranyozott, domborított vászonkötés felhasználásával átkötött példány, kopott aranymetszéssel. A kötet első néhány lapja javított és  foltos. A címlap előtti Petőfi portré hátoldalán korabeli íráspróba.

Kikiáltási ár: 12 000 --> 16 000 Ft.-