Reizner János - Szeged története Aukció - 2006

Reizner János  -  Szeged története Szeged, (1899 - 1900), Szeged szab. kir. város. (Engel ny.) 1 - 4. kötet.
1. köt.: A legrégibb időtől a XVIII. sz. végéig. XI, 398 l., 1 sztl. lev. + 7 melléklet.
2. köt.: A XVIII. sz. végétől az 1879. évi árvízig. 367 l., 1 sztl. lev. + 4 melléklet.
3. köt.: Egyházak és hitfelekezetek. Hatóság és társadalom, egészségügy, iskolák, közműveltség, közgazdaság. 541 l. + 2 melléklet.
4. köt.: Oklevéltár. Név és tárgymutató.  650 l.
Hozzá tartozik:
Kulinyi Zsigmond  -  Szeged új kora.  A város újabb története (1879 - 1899) és leírása.
Szeged, (1901.) Szeged szab. kir. város. (Engel ny.), VII, 687 l., 1 sztl. lev. + 5 melléklet. (Szeged kihajtható látképe a Szeged térkép és 2 lev. a tartalomjegyzékből fénymásolt)
Teljes sorozat! Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. A mellékletek részben színes, kétoldalas és kihajtható térképek, képek és hasonmások. Néhány melléklet javított.
Az első négy kötet aranyozott (zöld) vászonkötésben. Az ötödik kötet felirat nélküli félvászon kötésben.

Kikiáltási ár: 24 000 --> 65 000 Ft.-