SZFMK / Buday György - Ortutay Gyula - Nyíri és rétközi parasztmesék Aukció - 2009

SZFMK / Buday György - Ortutay Gyula - Nyíri és rétközi parasztmesék Számozott, aláírt példány!
Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel együtt közli Ortutay Gyula. Negyvenöt eredeti fametszettel illusztrálta Buday György.
Gyoma (1935), Kner ny. 263 p.
/A Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma 16. sz. kiadványa/
Könyvárusi forgalomba nem került. Készült ezer számozott példányban.
Jelen kötetünk 58 sz. géppel számozott példány, Buday György és Ortutay Gyula aláírásával.
Kiadói félvászon kötésben, gerince javított. Ritka!
[A kötéstábla verzóján eltüntetett ex libris nyoma. A címlap hátoldalán volt még egy, 1949-ből származó, részben eltüntetett dedikáció Paku Imre aláírásával.
Paku Imre (1910-1975), irodalomtörténész, szerkesztő. Szegedi egyetemi évei alatt az Egyetemi Színjátszó Társulat s a Bethlen Kör elnöke volt.]

Kikiáltási ár: 12 000 --> 14 000 Ft.-