Sadler Josepho [Sadler József] - Flora Comitatus Pestiensis. Pars 1-2. Aukció - 2006

Sadler Josepho [Sadler József] - Flora Comitatus Pestiensis. Pars 1-2. Pestini [Pest], 1825-1826. Typis Nobilis Matthiae Trattner de Petróza.  335 l.; 398 l., 1 sztl. lev. (corrigenda) + 1 tábla (kihajtható).  1-2 kötet (egybekötve).
Korabeli kissé kopott, félvászon kötésben. A kötéstábla verzóján grafitfirka, az előzéklapon tulajdonosi név.
Sadler József  (1791 - 1849) a pesti egyetem gyógyszerész-, orvos-, botanikus professzora  Buda és Pest flórájának különleges értékeire elôször hívta fel a figyelmet  a Flora Comitatis Pestinensis, azaz Pest megye flórája c. tudományos művében.
Ritka!

Kikiáltási ár: 25 000 --> 25 000 Ft.-