Somogyi Antal - A nyelv huszonnégy hangjárul mint a szótár és nyelvtan megannyi elemérül Aukció - 2007

Somogyi Antal  -  A nyelv huszonnégy hangjárul mint a szótár és nyelvtan megannyi elemérül Arad, 1871. Réthy Lipót. 1 sztl. lev. 153 p., 2 sztl. lev.
Könyvtári félvászon kötésben, az eredeti borító a kötetben. A címlapon régi bélyegzők, a borítón könyvtári cimke.
[Somogyi Antal (1811 v. 1812 - 1885), országgy. képviselő, műkedvelő nyelvész. A kiegyezésig emigrációban élt. Könyvészeti kuriozitásokat gyüjtött, melyeket még  életében a szegedi Somogyi könyvtárnak adományozott. Foglalkozott a székely rovásírással is.  Nyelvészeti elképzeléseit a tudós nyelvészek cáfolták. ]

Kikiáltási ár: 1 200 Ft.-