Somogyi János - Káprázatok és porszemek. Aukció - 2005

Somogyi János - Káprázatok és porszemek. Tíz kötetes jubileumi album (egy kötetben). Negyedszázad (1883-1909) története dalos könyvben, regés könyvben, derüs könyvben.
Szeged, 1909. Engel ny. Újrakezdődő lapszámozással. 2. kiadás.
A kötet kb. 300 illusztrációját Sztankay Lajos, Dirner Béla, Szabó Antal, G. Fekete Gyula, Lendvay Rezső rajzolták.
Népies, humoros album a kecskeméti szerző tollából.
Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben. A kötéstábla kissé kopott, a címlapon apró szakadás.

Kikiáltási ár: 8 000 Ft.-