EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!
Szabados János - Költemények Aukció - 2006
Szabados János irodalmi hagyatéka. Kiadja a Dugonics-Társaság.
Szeged, 1897. Endrényi ny. 1 t. (Sz. J. arcképe), XXXI. (életrajz, Kovács Jánostól), 144 l.
Korabeli félvászon kötésben, kopott példány, helyenként foltos lapok.
"Szabados János (1839 - 1891) kir. tanácsos, Szeged helyettes polgármestere és tanácsosa, a Petőfi-társaság tagja.
Szeged fejlesztésére nagyon sok kulturális és közhasznú eszmét pendített meg és kezdeményezett; különös érdeme, hogy Szeged népoktatásügyét rendezte és tanyai kulturális központokat létesített. Az állandó színház, állandó híd, a város utczáinak és tereinek feltöltése, az alreáliskola kifejlesztése mind az ő hathatós közreműködésével létesült. Az árvízkor és a rekonstrukczió alkalmával kifejtett működéséért kir. tanácsosságot nyert." (Szinnyei József: Magyar írók élete és munkái).
Kikiáltási ár: 2 000 --> 2 400 Ft.-