Szakács / Glück Frigyes - Stadler Károly - Az inyesmesterség könyve Aukció - 2009

Szakács / Glück Frigyes - Stadler Károly - Az inyesmesterség könyve Szerkesztették: Glück Frigyes, a "Pannonia" Szálló tulajdonosa Budapesten [és] Stadler Károly, a M.Kir. Á. V. központi indóházának vendéglőse.
Bp., 1889. (Franklin ny.), 366 p. + 5 sztl. lev. Első kiadás!
Tartalom:  I. Az inyesmesterség szótára; II. Inyesmesterségi lexikon; III. Inyestani földrajz; IV. A legismeretesebb élelmi czikkek közép emésztési ideje; V. Vadászati és halászati tilalom; VI. Inyestani rajzok (Jókai Mór, Pulszky Ferencz, báró Podmaniczky Frigyes, Ágai Adolf, Rákosi Viktor, Erődi Béla, Greguss Ágost és Kecskeméti Aurél írásai).
Kiadói, Gottermayer kötészetében készült, vászonkötésben, festett lapéllel. Az aranyozás kopott, az előzékek töredezettek. Viseltes állapotban. A címlapon tulajdonosi név, a kötetben egy helyen ceruzás bejegyzés. Ritka!

Kikiáltási ár: 12 000 --> 14 000 Ft.-