Szavójai Lajos Amádé - Az "Észak Csillaga" (Stella Polare) az Északi sarktengeren 1899 - 1900. Aukció - 2006

Szavójai Lajos Amádé  -  Az "Észak Csillaga" (Stella Polare) az Északi sarktengeren 1899 - 1900. Fordította Darvai Móric. 1-2 kötet.
Bp., [1904.] Lampel, 218 l., 19 t. ; 199 l., 7 t. + 2 kihajtható térkép.
/A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára /
Gazdag szövegközti fotó illusztrációval.
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Mindkét kötetben régi könyvtári (fölöspéldány) bélyegzők. Jó állapotban.
[A közel négy hónapig tartó kutató úton, majdnem a 87 szélességi fokig jutott el az expedíció, közel két  fokkal megelőzve az addigi sarki utazók eredményeit.]

Kikiáltási ár: 8 000 --> 8 000 Ft.-