Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye 1867. Aukció - 2009

Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye  1867. Felelős szerkesztő: Thaly Kálmán. I. évf. 1- 4 szám (július, október, november, december). Első teljes évfolyam! Ritka!
Pest, 1867. M. Tört. Társulat. (Emich Gusztáv), 428 p.
Korabeli, aranyozott félbőr kötésben, gerince kopott. A tartalomjegyzék az első szám elé kötve. Az előzéklapon Putz Antal kőszegi könyvkötő szárazbélyegzője.
[Az 1867-ben megalakult Társulat első döntése a saját folyóirat megindítása volt. Első szerkesztője 1875-ig Thaly Kálmán. Munkatársai a korszak neves történészei és tudósai, például Horváth Mihály, Ipolyi Arnold, Pauler Gyula, Ráth Károly, Szabó Károly, Mályusz Elemér, Wenzel Gusztáv stb voltak. Trianon után a lap gazdasági helyzetét Klebelsberg Kunó kultuszminiszter úgy stabilizálta, hogy a lapot minden középiskolás számára előfizette.]

Kikiáltási ár: 10 000 --> 10 000 Ft.-