Szendrey Zsigmond - Nagyszalontai gyüjtés Aukció - 2006

Szendrey Zsigmond - Nagyszalontai gyüjtés Szerkesztette - - . Gyüjtötte a Folklore Fellows magyar osztályának nagyszalontai gyüjtő szövetsége. Kodály Zoltán közreműködésével.
Bp., 1924. Athenaeum. XXXII, 370 l.
/Magyar népköltési gyüjtemény. Új folyam XIV. /
Korabeli félvászon, kissé kopott kötésben. A kötetben helyenként foltos lapok és régi könyvtári bélyegző nyomok.
[A kötet Arany János szülőföldjének népköltészeti kincsét foglalja magában. Vannak benne népi dramatikus játékok, népballadák, népdalok, mesék, legendák, de tartalmaz kottákat és magyarázatokat is. ]

Kikiáltási ár: 3 000 --> 5 000 Ft.-