Tormay Cecile művei 1-14 kötet Aukció - 2006

Tormay Cecile művei 1-14 kötet Bp., 1939 - 1942. Singer és Wolfner.
1./ Emberek a kövek között (Regény.)  217 l. ; 2./  A régi ház (Regény.) 259 l. ;  3./ Viaszfigurák + Görög mesék (Elbeszélések.) 297 l. ; 4./ Magyar legendárium (Vál. és ford.) 145 l. ; 5./ Virágok városa + Szirének hazája + A művészet földjén (Útleírás.) 257 l. ; 6 - 7./  Bujdosó könyv (Regény.) 398, 352 l. ; 8./ Megállt az óra + Álmok (Elbeszélések.) 296 l. ; 9./ Küzdelmek + Emlékezések 343 l. ; 10 -12./ Az ősi küldött (Regény 3 kötetben.) A csallóközi hattyú 199 l. A túlsó parton 287 l. A fehér barát 380 l. 13./ Assisi Szent Ferenc kis virágai (ford.) 202 l. ; 14./ Hankiss János: Tormay Cecile 275 l. + 6 t. (fotó).
Kiadói aranyozott fekete félvászon kötésben. Az egységes szép sorozatból két kötet gerince kissé kopott, apró sérüléssel.

Kikiáltási ár: 18 000 --> 44 000 Ft.-