Tóth Ervin - Európai grafika Aukció - 2006

Tóth Ervin  -  Európai grafika Bp., (1943.) Vajna és Bokor. (Globus ny.) 188 l. Lapszámozáson belül 86 t. (6 színes).
A borítólapon Molnár C. Pál fametszete. A címlapon Szabó Vladimir tollrajza. A kötéstáblán sz. Mata János fametszete. Készült 200 számozott és aláírt példányban. Jelen kötetünk nem aláírt és nem számozott.
Kiadói félvászon kötésben, javított papírborítóban. Jó állapotban.
[Tóth Ervin (1910 - 1999) művészettörténeti író és tanár.  Kötetében a fametszet, rézmetszet, rézkarc és kőrajz történeti fejlődése mellett e művészetek mesterségbeli kérdéseivel is foglalkozik. ]

Kikiáltási ár: 4 000 --> 8 500 Ft.-