Tucci, G[iuseppe] - Ghersi, E[manuele] - Kincses Tibet Aukció - 2006

Tucci, G[iuseppe] - Ghersi, E[manuele]  -  Kincses Tibet Az 1933. évi Tucci-féle nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája.
Fordította Révay József. 62 képpel.
Bp., [1937.] Franklin. 181 l., 1 sztl. lev. + 28 t. (kétoldalas fotók).
/A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára /
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Jó állapotban.
[Az expedíció célja: a lámavallás tanulmányozása, ikonográfiai és művészettörténeti gyüjtőút a láma-kolostorokban. Tibeti, szanszkrit és kínai kéziratos források felkutatása. ]

Kikiáltási ár: 3 000 --> 5 000 Ft.-