Vas Gereben [Radákovits József] - összes munkái I - XII + 1 kötet. Aukció - 2008

Vas Gereben  [Radákovits József]  -  összes munkái  I - XII  +  1 kötet. Képes kiadás. Gyulay László, Neogrády Antal és Góró Lajos  rajzaival.
Bp., 1898 - 1913. Franklin-Társulat, Méhner Vilmos.
I.  A régi jó idők. Regény (1856) 6. kiad., 492 p.
II. Nagy idők, nagy emberek. Magyar korrajz. (1856) 7. kiad., 479 p.
III. A pörös atyafiak. Regény. 4. kiad., 454 p.
IV. A nemzet napszámosai. Magyar korrajz. Gróf Ráday Gedeonnak ajánlva. 5. kiad., 494 p.
V.  Egy alispán. Régibb magyar népélet. 3. kiad., 470 p.
VI. Garasos arisztokráczia és hat elbeszélés. 4. kiad., 446 p.
VII. Tekintetes urak. Regény. 491 p., 1 sztl. lev.
VIII. Jurátus élet. Korrajz. 4. kiad., 464 p.
 IX.  Életunt ember. Regény. 4. kiad., 472 p.
 X.   Dixi. Korrajz. 4. kiad., 474 p., 2 sztl. lev.
 XI.  II. József kor Magyarországban. Regény. 3. kiad., 438 p.
 XII. Parlagi Képek. (1851). Tormagyökerek. (1865), 4. kiad., 369 p., 1 sztl. lev.
Hozzá tartozik:
XIII. Barabás Ábel: Vas Gereben.
Bp., 1906. Franklin. 216 p., 2. javított kiadás.
A 13 kötet kiadói, egységesen illusztrált, dúsan aranyozott, piros félvászon kötésben (két kötet egészvászon). Néhány kötetből a sorozatcímlap hiányzik. Két kötet gerincén az aranyozás kissé kopott. Szép sorozat.

Kikiáltási ár: 26 000 --> 26 000 Ft.-