Vondrasek József és Weichherz József - A gyógyszerészeti gyakorlat és gyógyüzemi technika kézikönyve Aukció - 2006

Vondrasek József és Weichherz József - A gyógyszerészeti gyakorlat és gyógyüzemi technika kézikönyve Különös tekintettel a kozmetikára és a kémiai kisipar készítményeire 1- 2 kötet. 111 szövegábrával.
Bp., 1925. Szerző, (Merkantil ny.),  VIII, 584 ; 391 l., 2. kiadás.
Korabeli fekete vászonkötésben, Balla Károly könyvkötő műhelyéből. Kifogástalan állapotban.
Rendkívül gazdag, ma is használható tartalommal.
Ritka!
Első kötet
: Gyógyszerek. Gyógyeszerkészítmények.
(Növényi,  ásványi, állati drogok.  Gyógyszeres szappanok. Homoeopathiai készítmények. Atomsúlytáblázat. Élelmicikkek, tej, kakaó vaj , ivóvizek stb vizsgálata.)
Második kötet: Kozmetika. Technikai készítmények. Tápszerek.
(Bőr ápolása. A fejbőr és haj ápolása. Illatszerek, illatanyagok. Festőpácok. Festőnövények és használatuk. Tinták és írószerek. Tisztítószerek. Mezőgazdasági és növényvédelmi készítmények. Tüzijátékok és pyrotechnika. Ecetek. Likőrök. Pálinkák. Gyümölcsborok. Alkoholmentes üdítőitalok. Régi súlyok és mértékek. Népies latin, magyar német, román, tót és cseh gyógyszernevek.
[ dr. Vondrasek József (1869 1935) gyógyszerész, vegyész szakíró, gyógyszerészet-történész.]

Kikiáltási ár: 8 000 --> 20 000 Ft.-