Zboray Ernő - Tizenöt év Jáva szigetén Aukció - 2006

Zboray Ernő  -  Tizenöt év Jáva szigetén 96 műmellékleten 106 legnagyobbrészt eredeti képpel.
Bp., 1936., Természettudományi Társulat. (Sylvester Rt.) VIII, 315 l. + 48 t.
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Megkímélt példány.
[A szerző nemcsak a sziget természetvilágát, hanem népeinek szokásait és a maláj lélek világát is leírja.
A X. fejezet tartalma: Majomvadászat. Vaddisznó vadászat. Tigris lesen. Krokodilus vadászat. Rákászó majmok. Kígyók és más "háziállatok". ]

Kikiáltási ár: 5 000 --> 6 500 Ft.-