Kosár
A belépést követően, az antikházunk kínálatának áttekintése során az Ön által kiválasztott tételek a kosarába kerülnek.
A könyvekből egy-egy példányunk van.
A kosár tartalma tételenként törölhető, a szállítási cím megváltoztatható, valamint a rendeléséhez megjegyzés is fűzhető. Kérem, ha tudja, melyik Foxpost automatába kéri a könyvet, a megjegyzés rovatban ezt mindjárt rögzítse. Ez esetben is töltse ki azonban a szállítási címet, mert arra számlázási címként szükségünk lesz.
Amennyiben Ön adóalany, és a számlánkat el tudja számolni, kérem, hogy az adószámát is rögzítse a megjegyzés rovatban.
A Megrendel gombra kattintással rendeléséről azonnal értesülünk. Először a rendszer automatikusan küld egy e-mailt Önnek, amelyben megerősíti a megrendelést. Ezután pedig kollégánk veszi fel Önnel a kapcsolatot, ismertetve a fizetéssel és a szállítással kapcsolatos részleteket.
Kosár tartalma

Morus Tamás (Sir Thomas More)
Kiadó:
Szent István Társulat-A Dunánál Könyvkiadó
Kiadás éve: 2004
Kiadás helye: Bp. - Kolozsvár
Két magyar nemes a mohácsi vész után azon töpreng, mit tegyen, ha rázúdul hazájukra a török, s rájuk kényszeríti vallását, kultúráját. Szellemes, filozófikus párbeszédükkel a lét nagy kérdéseiről ír Morus Tamás ebben az utolsó művében, mely – csaknem 500 évvel születése után – először jelenik meg magyar nyelven.
A VIII. Henrik börtönében is töretlenül dolgozó lordkancellár megalázó körülmények között ír: gyakran hiányzik a papír vagy az íróeszköz, s az elkészült oldalakat leánya csempészi ki a Towerból, hogy megmentse az utókornak. A szerző mesterien leplezi szereplői igazi személyét, ám a távoli magyar környezet ellenére is tudjuk, ki az a török nagyság, aki minden eszközzel hitelhagyásra akarja rávenni a keresztényeket.
A mű központi gondolata a vigasztalás problémája. Morus szerint a keresztény ember a szenvedés leghevesebb viharában sem veszítheti el Isten iránti bizalmát, s a vigasztalás alapja éppen az a vágy, hogy Isten vigasztaljon meg. Többször visszatérő, misztikus, élményszerű megállapítás ez, mely távol áll a köznép körében akkortájt elterjedt jámborsági vigasztalás műfajától.
A szellemi végrendeletet, amelyet fogságában, mártírhalála előtt írt a humanizmus egyik legnagyobb alakja, s amelyben annyi szeretettel és annyi aggódással szól mirólunk, magyarokról – e könyv megjelenésével végre mis is felbontottuk. Jó állapotban.
A mai társadalom nem akar tudni a halálról. Tudatlanok vagyunk és tapasztalatlanok, tanácstalanul állunk a veszteséggel szemben. Szeretnénk segíteni, de nem tudjuk, hogyan ? így inkább visszahúzódunk a gyászolótól. Judy Tatelbaum a halállal való becsületes szembenézést elkerülhetetlenül fontosnak tartja. Vallja, hogy a halált természetesnek kell elfogadnunk, hiszen bátor elfogadása, halálfélelmünk legyőzése növeli életünk értékét. Gyászban éppúgy, mint bármilyen más válság idején, a segítség három forrásból jöhet: saját magunkból, a környezetünktől és a hitünkből vagy életszemléletünkből. A könyv élénk, közérthető stílusban írt, az élet és a halál természetes egységében vizsgáló munka. Alapvető olvasmány nem csupán a terapeuta, az orvos, a pszichiáter, a szociális munkás - de minden gyászoló, vagy a halállal emberhez méltó természetességgel szembenézni kívánó ember számára. Jó állapotban.

Oldalunkon lehetőség van regisztráció nélküli vásárlásra, de visszatérő vevőinknek a gyors és egyszerű rendelés végett a regisztráció ajánlott.