Kosár
A belépést követően, az antikházunk kínálatának áttekintése során az Ön által kiválasztott tételek a kosarába kerülnek.
A könyvekből egy-egy példányunk van.
A kosár tartalma tételenként törölhető, a szállítási cím megváltoztatható, valamint a rendeléséhez megjegyzés is fűzhető. Kérem, ha tudja, melyik Foxpost automatába kéri a könyvet, a megjegyzés rovatban ezt mindjárt rögzítse. Ez esetben is töltse ki azonban a szállítási címet, mert arra számlázási címként szükségünk lesz.
Amennyiben Ön adóalany, és a számlánkat el tudja számolni, kérem, hogy az adószámát is rögzítse a megjegyzés rovatban.
A Megrendel gombra kattintással rendeléséről azonnal értesülünk. Először a rendszer automatikusan küld egy e-mailt Önnek, amelyben megerősíti a megrendelést. Ezután pedig kollégánk veszi fel Önnel a kapcsolatot, ismertetve a fizetéssel és a szállítással kapcsolatos részleteket.
Kosár tartalma
A könyv a magyar rendszerváltást és az európai integrációs folyamatot a megszokottnál kicsit szélesebb összefüggésrendszerbe ágyazottan vizsgálja. A könyv alapfeltevése, hogy a nyugati modernizáció és annak planetárissá táguló hatalomszerkezete - amely önmagát globalizációként nevezi meg - univerzális civilizáció megkonstruálására készül, de evolúciós zsákutcává válhat az egész emberiség számára. A szerző szerint a „mainstream” narratíva e problémakör számos kritikus mozzanatát elfedi. Bogár hat fejezetben foglalja össze gondolatait. Az első fejezet az emberi létezés alapellentmondásait elemezve a modernitás létroncsoló természetének filozófiai mélyszerkezetét írja le. A második fejezet a Nyugat civilizációjának felemelkedését elemzi. Feltevése szerint a nyugati modernizáció születése pillanatától napjainkig kettős létagresszió nyomása alatt tartja a világot. A harmadik fejezet azt a rejtett hatalomszerkezetet tárja fel, amely a planetárissá táguló Nyugat számára korlátlanná tette a külső és belső természet értékmezőinek gátlástalan felélését. A negyedik fejezet az ökológiai és humán reprodukciós válság, illetve a globalitás kapcsolati rendszerét vizsgálja. Az ötödik fejezet a „szocializmust” mint oligarchikus politikai kapitalizmusra és mint a nyugati modernizáció kihívására adott hamis választ írja le. Végül a hatodik fejezet a kelet-európai rendszerváltozás rendszerének bukását és az ebből eredő ontoszociális kihívások mélyszerkezetét elemzi. A könyv egy meglehetősen szokatlan, a politikai filozófia főáramától eltérő szemszögből tekint a minket körülvevő világra és minden bizonnyal éles viták kiindulópontja lesz. Jó állapotban.
Oldalunkon lehetőség van regisztráció nélküli vásárlásra, de visszatérő vevőinknek a gyors és egyszerű rendelés végett a regisztráció ajánlott.