EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!
Tételek - 2006
Mahler Ede - Ókori Egyiptom
Bp., 1909. Hornyánszky Viktor. 435 l.
/A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó Váll. LXXIX. /
Szövegközti ábrákkal illusztrált.
Kiadói angolvászon kötésben. A hátsó szennylap hiányzik.
Kikiáltási ár: 3 000 --> 8 500 Ft.-
Malatinszky Fanny - Szakácskönyve
Sajtó alá rendezte az "Orsz. Nőképző Egyesület".
700 recepttel, 16 oldal színes műlappal és 5 oldal fekete ábrával.
Bp., (1912.) Légrády. VI, 256 l. + 21 t. 2. kiadás.
Kiadói festett, rajzos (Garay) félvászon kötésben. A könyvtest laza, az előzéklap sérült, néhány oldal foltos.
Kikiáltási ár: 2 000 --> 12 000 Ft.-
Márki Sándor - A m. kir. Ferencz József Tudományegyetem története 1872 - 1922.
Szeged, 1922. Szeged városi ny. 177 l. Ritka!
A kötetbe helyezve 2 db aprónyomtatvány.
Csengery János: Ünnepi költemény. A m. kir. Ferenc József Tudományegyetem 50 éves jubileumára.
Szeged, 1922. Délmagyarország Hírlap és ny. 2 sztl. lev.
A m. kir. Ferenc József Tudományegyetem jubileumi ünnepének programmja. Szeged, 1922. évi június hó 29-én.
Szeged városi nyomda 2 sztl. lev.
Kiadói foltos, viseltes papír borítóban.
Címlapon az egyetem bélyegzője " Jubiláris ünnepélyének emlékéül ...", hátsó borítón tulajdonosi megjegyzés.
[1921. októberében megnyílt az ideiglenesen Szegeden működő kolozsvári Ferenc József Tudományegyetem. A tanév végén 1922. június 29-én megünnepelték az egyetemalapítás félszázados évfordulóját. Erre az alkalomra írta meg a szerző az egyetem történetét.]
Kikiáltási ár: 3 000 --> 18 000 Ft.-
Markó Miklós - A régi mulató Magyarország. Híres cigányzenészek. L'ancienne Hongries'amuse les anciennes et modernes principaux musiciens tzigans
Szerkeszti és kiadja - -.
80 elhalt és 320 fővárosi, vidéki és külföldi prímás és jelesebb zenekari tagok arcképével, rajzokkal, több mint 500 segédzenész arcképével. A történeti visszaemlékezésekhez készült nagyszámu illusztrációt Mühlbeck Károly fetőművész rajzolta.
(Bp. 1927. Thália -Kultura) 240 l., 2. kiadás.
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Jó állapotban. Az előzéklapon ajándékozási bejegyzés, a címlapon lehúzott tulajdonosi név.
Kikiáltási ár: 4 000 --> 12 000 Ft.-
Martosi Mórocz János - Zsidókérdés
Egy magyar nemes szemszögéből. Az író arcképével.
Budapest, 1937. Szerző. (Ádler és Práder ny.) 80 l.
Dedikált! "Dr. Kormos Illés ügyvéd úrnak, megértő Embertestvéremnek, mély tisztelettel és szeretettel. 1937. VIII. 25. Mórocz János"
Kiadói papírborítóban. Lapszélek töredezettek, körülvágatlan példány.
Kikiáltási ár: 2 000 --> 5 500 Ft.-
Mátyás diák könyvesháza - Közhasznú házikönyv a magyar nép számára
Száznál több képpel, 6 füzetben.
Szerk.: Vahot Imre.
Pest, 1857. Müller Gyula. 68 l., 46 l., 112 l. 96 l., (A negyedik füzet hiányzik).
Több közhasznú gazdálkodási, természettudományi, helytörténeti,
szépirodalmi cikket tartalmaz és számos fametszettel illusztrált.
Modern vászonkötésben. Körülvágott. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegző.
A kötet néhány lapja vízfoltos.
Kikiáltási ár: 4 000 --> 4 000 Ft.-
Mécs László - Élőket nézek!
Versek.
Bp., [1938.] Magyar Katolikus Írók Könyvei. 146 l., 1 sztl. lev. Első kiadás! Számozott, aláírt!
A kötéstábla verzóján beragasztott ex libris, a költő aláírásával és kézzel számozva (1305. sz.) Az ex libris Bajor Ágost munkája.
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Megkímélt példány.
[A kötet kizárólag számozott példányokban volt forgalomban. ]
Kikiáltási ár: 3 000 --> 4 500 Ft.-
Megyer József - Séta a szegedi piarista gimnázium körül
(A magyar piaristák 300. évében)
Szeged, 1942. (Juhász István ny.) 31 l.
A 11 szövegközti rajzos illusztráció Marticskó József munkája.
Kiadói fűzött borítóban. Szép, tiszta példány.
Kikiáltási ár: 1 200 --> 8 500 Ft.-