EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!
Tételek - 2006
Battlay Imre - A büntetendő kísérlet és a bevégzés
Kassa, 1892. Bernovits Gusztáv kő- és könyvnyomda. 509 l. + 3 sztl. lev.
A címlapon szerzői dedikáció (Czorda Bódog igazságügyi miniszteri államtitkárnak).
Kiadói vászonkötésben, a kötéstábla foltos és kopott állapotban.
Battlay Imre (1843–1895) főügyész, jogi szakíró.
Kikiáltási ár: 3 000 --> 9 000 Ft.-
Beebe William - Félmérföldnyire a tenger színe alatt
Fordította: dr. Sebestyén Olga, és dr. Wolsky Sándor.
A fordítást átnézte dr. Entz Géza.
36 képpel, 28 táblán , 2 színes műmelléklettel és egy térképpel.
Bp., 1937. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. VI, 1 sztl. lev. 303 l. 14 t. (36 kép), 2 t.
(színes műmelléklet), 1 szövegközti térkép.
/Természettudományi Könyvkiadó V. CVI. (106.) /
Kiadói, egészvászon kötésben. Jó állapotban.
[A szerző mélytengeri expedícióját 1934-ben hajtotta végre.
Amit látott leszállása idején, azt azonnal telefonban diktálta és a gömböt leeresztő hajón így rögtön lejegyezhették.
Kutatásait a Bermudák mentén végezte. ]
Kikiáltási ár: 3 000 --> 11 000 Ft.-
Békés Vármegye
Szerkesztő Márkus György. Előszó vitéz sarkadi Márky Barna dr.
Személyi adattárat összeállították Horacsek György és Nyers István.
Bp., (1936.) Békésvármegye Monográfiája Szerk. 812 l. + 20 t. fotó (lapszámozáson belül)
Szövegközti ábrákkal, térképpel és táblázatokkal gazdagon illusztrált.
Kiadói, aranyozott vászonkötésben, a vármegye dombornyomásos címerével.
Az első és hátsó előzék hiányzik. Kissé kopott állapotban.
A kötetben egy helyen nyomdahiba (lapszámcsere).
Kikiáltási ár: 6 000 --> 7 000 Ft.-
Benedek Elek - Galambok
Elbeszélések fiatal leányoknak.
Bp., 1912. Athenaeum. 209 l., 1 sztl lev., 3. kiadás.
Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben. A kötetben tulajdonosi név. Jó állapotban.
Kikiáltási ár: 2 000 --> 3 500 Ft.-
Beöthy Zsolt - A magyar irodalom története
Képes díszmunka két kötetben. Segédszerkesztő Badics Ferenc.
Bp., 1896. Athenaeum. 4 sztl. lev., 516 l., 1 sztl. lev. + 37 t. ; 2 sztl. lev., 840 l., 1 sztl. lev. + 35 t., 1 - 2 kötet.
Rendkívül gazdag szövegközti illusztrációval. Részben színes képanyaggal, hasonmás mellékletekkel. Első kiadás!
Kiadói, díszesen aranyozott piros félbőr (Gottermayer) kötésben. A kötéstáblákon kisebb javítások. Az első kötetben ex libris és egy lapszél ragasztott. A második kötet előzék- és címlapján apró foltok. Szép példány.
Kikiáltási ár: 30 000 --> 42 000 Ft.-
Berecz Sándor - A Szentes Városi Községi Főgimnázium története
Szentes, 1896. "Szentesi Könyvny. Rt." 1 t. (címkép a gimnáziumról) 124 l., 1 sztl. lev.
Korabeli aranyozott félbőr kötésben, bőr sarokkal. A díszes előzéklap versóján szerzői aláírás. Kifogástalan állapotban.
Kikiáltási ár: 4 000 --> 6 000 Ft.-
Biblia - Képes Szent Biblia
azaz Istennek Ó- és Új- Testamentomában foglaltatott Szent Írás. Fordította Károli Gáspár.
Előszó: Ravasz László. Gustave Doré képeivel.
(Bp., 1931.) Franklin-Sylvester. 1 t. (színes címkép) 2 sztl. lev. VIII, 708 l., 2 sztl. lev., 255 l.
(Az eredeti szöveggel egybevetett és átdolgozott kiadás.)
Lapszámozáson belül, egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált.
Kiadói aranyozott, dombornyomással díszített bőrutánzatú fekete vászonkötésben.
Kikiáltási ár: 20 000 --> 20 000 Ft.-
Biblia - Szent Biblia az az Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Irás
Fordította Károlyi Gáspár.
Pesten. 1837., Trattner és Károlyi. 2038, 694 l. (hasáb számozás)
Korabeli aranyozott félbőr kötésben. Jó állapotú, patinás asztali biblia.
Kikiáltási ár: 40 Ft.-