EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!
Tételek - 2006
Folyóirat - Pesti Hírlap 1843. Első félév
Szerkeszti Kossuth Lajos.
1943. Első félév. 209 - 260. sz. (január 1-től - június 29-ig)
Pest 1843. Landerer Lajos. 440 l. (Az első félév kötete tévesen a 2. félév címlapjával kezdődik.)
Korabeli feliratos félvászon kötésben, jó állapotban. Helyenként hibás lapszámozás.
Kikiáltási ár: 24 000 --> 34 000 Ft.-
Folyóirat - Pesti Hírlap 1847. Második félév
(Szerkeszti Csengery Antal)
1847. Második félév. 905 - 1010. sz. (jún. 29-től - dec. 31-ig)
Pest, 1847. Landerer Lajos. 421 - 424 l. (jún. 29. sz.) 1 - 448 l. (júl. 1-től dec. 31-ig)
Korabeli kopott félbőr kötésben, jó állapotban. Helyenként hibás lapszámozás. Csak II. félév!
Kikiáltási ár: 16 Ft.-
Folyóirat - Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye
1879-ik évi folyam. (XIII. évfolyam.) 1-2 kötet (folyamatos lapszám).
Szerkeszti Szilágyi Sándor.
Bp., 1879. Magy. Tört. Társ. 792 l., 2 sztl. lev. + 164 l.
Korabeli félvászon kötésben. A második kötet gerince kifakult. Jó állapotban.
A két kötetbe kötött 10 füzetből a 8. füzet (A Társulat 1879. évi vidéki kirándulása Maros-Torda vármegyében s Maros-Vásárhely és Segesvár városaiban, 164 l.) önálló lapszámozásal bekötve.
Néhány név a tartalomból: dr. Fejérpataky László, Fraknói Vilmos, Hunfalvy Pál, Pauler Gyula, B. Nyáry Albert, Thaly Kálmán stb.
[Pesty Frigyes kezdeményezésére 1867-ben az Akadémia tudós társasága döntött a Magyar Történelmi Társulat megalapításáról, és egy rendszeres közlöny kiadásáról. Ez a ma is kapható Századok című történelmi szakfolyóirat, melyet kezdetben Thaly Kálmán majd Szilágyi Sándor szerkesztett. ]
Kikiáltási ár: 4 000 --> 13 000 Ft.-
Folyóirat - Vándortűz
A Magyar Irodalmi Társaságok időszaki értesítője. Szegedi szám.
Szerkesztette a Juhász Gyula Társaság.
Szeged, 1947. 4. sz. 28 l.
A borítólapot Kopasz Márta fametszete díszíti.
Kiadói illusztrált, kissé foltos borítóban. Jó állapotban. Ritka!
[Néhány cím a tartalomból: Vaszy Viktor: Szeged színháza és színházi kultúrája; Dorogi Imre: Szeged képzőművészete; Ertsey Péter: Mai szegedi irodalom; Szőke Mihály: A Somogyi Könyvtár és Városi Múzeum. stb. ]
Kikiáltási ár: 1 Ft.-
Folyóirat - Vasárnapi Újság 1882. Teljes évf.
Felelős szerkesztő: Nagy Miklós. Kiadó-tulajdonos: Franklin Társulat.
Bp., 1882. Franklin ny. 2 sztl. lev. (tartalom) 860 l. + 2 t., (29. évf., 1 - 53 szám., 1882. jan. 1 - dec. 31.)
A számok egybekötve, korbeli félvászon kötésben. Gerincnél javított. Jó állapotban.
[A táj és úti képek, épületrajzok között Kacziány Ödön rajzai: Az épülő Szeged. Hídépítés a Tiszán, a hajóhíd és vasúti híd a háttérben. Az uj kálvária-kápolna és környéke. Városi elemi és polgári leányiskola. Régi csárda Szeged környékén.]
Kikiáltási ár: 10 000 --> 46 000 Ft.-
Fornet László - Fornet Kornél 1848-as honvédőrnagy, amerikai ezredes élete
Adatok az amerikai magyar emigráció életéhez.
Bp., 1946. (szerző) Hungária ny. 31 l.
Kiadói papírborítóban, jó állapotban. A címlapon tulajdonosi név.
Kikiáltási ár: 1 200 --> 2 800 Ft.-
[Fraknói] Frankl Vilmos - A Magyar Nemzet története
Pest, 1872. Szent István-T. 189, 328, 400 l. (3 füzet egy kötetben)
1 füzet: A legrégibb időktől az Árpádház kihaltáig.
2 füzet: (1301 - 1526)
3 füzet: (1526 - 1825)
/Házi Könyvtár IX, X, XI, /
Korabeli vászonkötésben. Jó állapotban.
/Fraknói (1874-ig Frankl) Vilmos (1843-1924) püspök, történész
az MTA tagja /
Kikiáltási ár: 6 000 --> 8 000 Ft.-
Fraknói Vilmos - A Magyar királyi kegyúri jog Szent Istvántól Mária Teréziáig
Történeti tanulmány.
Bp., 1895. MTA (Athenaeum), 559 l.
Korabeli félvászon kötésben. Jó állapotban.
Kikiáltási ár: 6 000 --> 10 000 Ft.-