EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!
Tételek - 2006
Földrajzi és statisztikai atlasz
Szerkesztette Cholnoky Jenő dr.
8 fő és 155 melléktérkép. Világstatisztika.
Bp., 1927. Győző Andor kiadása. 143 l., 141 (térképek jegyzéke)
136 (névmutató), 1 sztl. lev.
Kiadói vászonban, eredeti védőborítóban. Kifogástalan állapotban.
Kikiáltási ár: 8 000 --> 13 000 Ft.-
Folyóirat - Archaeologiai értesitő 1915.
A MTA Archaeologiai Bizottságának és az Orsz. Régészeti s Embertani Társ. közlönye.
Szerkeszti Varjú Elemér. Uj folyam XXXV. kötet. 76 melléklettel és 243 szövegközti képpel.
Bp., 1915. MTA. (Franklin ny.), IV, 1 t., III, (emlékezés Nagy Gézára, arcképpel) 192 l. + 33 t., 193-384 l., 1-131 l. (német nyelvű kivonat) + 34-76 t. + 4 t. (hozzákötött borítók). A sorszámozott képtáblákat a könyvkötő egy helyen felcserélte.
Korabeli kopott félvászon kötésben. A könyvtest jó állapotban.
Kikiáltási ár: 6 000 --> 9 500 Ft.-
Folyóirat - Délmagyarország 1934. február 11.
X. évf. 33. sz. Vasárnap. 18 old.
Móra Ferenc, előző napi temetéséről részletesen, több oldalnyi terjedelemben emlékező szám.
(Móra Ferenc nélkül ; Móra Ferenc, írta dr. Szalay József ; Móra Ferenc utolsó utja ; A temetőben.)
Hajtogatott újság, jó állapotban.
Kikiáltási ár: 1 000 --> 2 800 Ft.-
Folyóirat - Falusi Gazda /1864. IV. évf. /
Szerkeszti Girókuti P(inzger) Ferencz. Az első magyar kertész-gazdászati ügynökség rendes értesítője.
Pesten, 1864. Heckenast. Teljes évfolyam. (Megjelenik minden szerdán két íven képekkel.)
Első félév: A magyar gazdák, kertészek és méhészek szaklapja. (1 - 27 sz.) 431 l., 2 sztl. lev. (első félévi tárgymutató).
Második félév: A magyar művelt gazdák, kertészek, gyümölcsészek, dinnyészek, szőlőszök, borászok, méhészek és a természet tudományokkal foglalkozók szaklapja. (1 - 26 sz.) 2 sztl. lev. (második félévi tárgymutató) 410 l.
Félvászon kötésben. Gazdag szövegközti illusztrációval. Ritka!
[Girókuti P. Ferenc (1816-1895) szakirányításával 1861-ben jött létre az Országos Magyar Kertgazdászati Társulat, amely a tagok terményeinek értékesítésével foglalkozott, közlönye a Falusi Gazda volt. ]
Kikiáltási ár: 12 000 --> 24 000 Ft.-
Folyóirat - Friss Hírek Szeged, 1909. I. évf.
Felelős szerkesztő Nagy Béla. Kiadótulajdonos Endrényi Imre. Politikai napilap, megjelenik mindennap délután.
Szeged, 1909. május 1. - december 31., 204 szám. (egy szám: 2 lev., folio 4 old.)
Korabeli, foltos félvászon kötésben. A kötés laza, javításra szorul.
A gyenge minőségű papírra nyomott napilap szegedi és országos hírek mellett sok hirdetést is tartalmaz. Ritka!
Kikiáltási ár: 8 000 --> 26 000 Ft.-
Folyóirat - Kakas Márton - Sipulusz (Rákosi Viktor) lapja
I. évf. 1894. (az első oldalon téves évszám 1890.) szept. 30 - dec. 30., 1- 14. szám.
II.évf. 1895. jan. 6 - márc. 31., 15 - 27. szám.
Bp., 1894. Budapesti Hírlap ny. (Számonként 4 lev., részben számozatlan oldalak, a karácsonyi sz. dupla.)
A 27 szám egyben, korabeli kissé kopott, de jó állapotu félvászon kötésben.
Rendkívül gazdag és szellemes karikatúrákkal illusztrált. RITKA!
Kikiáltási ár: 8 000 --> 16 000 Ft.-
Folyóirat - Magyar Film
Filmkamarai és Moziegyesületi Szaklap. 2. évf. 1-52. sz.
Főszerkesztő Ágotai Géza.
Bp., 1940. Színművészeti és Filmművészeti Kamara.
Az 52 sz. színes borítóikkal együtt korabeli feliratos vászonkötésben. Jó állapotban.
(A 46. számtól 7 db színes, kisméretű filmreklám plakátot is tartalmaz, Malomvizi jelzéssel. )
Kikiáltási ár: 5 000 --> 13 000 Ft.-
Folyóirat - Pásztortűz - Szépirodalmi és művészeti képes folyóirat
Szerkesztik: Áprily Lajos, Gyallay Domokos, György Lajos, Reményik Sándor.
Cluj-Kolozsvár, 1928. XIV. évf. 624 l. (26 szám).
Korabeli kopott félvászon kötésben, az első 15 szám színes borítói a kötetbe kötve. A 13. sz. hátsó borítójának sarka hiányzik. Gazdag szövegközti illusztrációval. Ritka!
Kikiáltási ár: 8 000 --> 38 000 Ft.-