EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!
Tételek - 2006
Horatius (Flaccus, Quintus) - - levelei
Fordítá Kis János. Az eredeti textussal Döring szerint, 's Wieland magyarázó jegyzeteivel Kazinczy Ferencz M. T. Társasági R. tag által.
[Pest] Pesten, 1833. A' Magyar Tudós Társaság' költségével. (Trattner - Károlyi nyomtatása). 549 l., 1 sztl. lev.,
Korabeli kopottas, gerincfeliratos kartonban. Az előzéklap javított. Címlapon a N.Váradi Főgymn. könyvtári bélyegzője és lelt. számok. A kötetben egy helyen nyomdahiba (lapszámcsere).
Kikiáltási ár: 12 000 --> 14 000 Ft.-
Horthy Jenő - Egy élet sportja. Vadászat - Lóverseny - Falka
35 eredeti fényképpel.
(Bp., 1937), Franklin. 304 l. + 39 t. (135 fotó).
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
A címlapon tulajdonosi név. Megkímélt példány.
Kikiáltási ár: 5 000 --> 11 000 Ft.-
Huber, Alfonz - Ausztria története
Átdolgozta: Baróti Lajos. Átnézte: Pauler Gyula. 1-3. kötet.
Bp., 1899 - 1901. Magy. Tud. Akad. VI, 528 l.; VI, 575 l.; VI, 529 l.,
/A Magyar Tudományos Akadémia Kiadó Vállalata. Uj folyam XLI, XLVI, XLVIII. kötet. /
Kiadói aranyozott angolvászon kötésben. Kifogástalan állapotban.
[Ausztria és benne hazánk történetét az őskortól, a rómaiaktól 1526-ig dolgozza fel a szerző. ]
Kikiáltási ár: 8 000 --> 10 000 Ft.-
Hunyady Erzsébet, bánffyhunyady - A jó házi konyha
Így kell főzni! A sütés-főzés tudományának új kódexe.
Bp., 1924. Singer és Wolfner. 312 l. (Kivonatos kiadás).
Kiadói illusztrált félvászon kötésben. Jó állapotban.
Kikiáltási ár: 3 000 --> 11 000 Ft.-
Ignotus, (Veigelsberg Hugó) - Kisérletek
Czikkek és képek.
Bp., 1910. Nyugat. 382 l. Első kiadás!
Korabeli selyem-vászon kötésben, gerince kopott. A címlapon tulajdonosi név.
[Ignotus, Veigelsberg Hugó (1869-1949) kritikus, költő, író. 1908-ban Hatvany Lajossal és Fenyő Miksával megalapította a Nyugatot. ]
Kikiáltási ár: 2 000 --> 3 000 Ft.-
Illyés Gyula - Lélek és kenyér
Kozmutza Flóra értelmességi- és ösztön-vizsgálataival. (Tanulmányok.)
(Bp., 1939.) Nyugat. 262 l., 1 sztl. lev.
Zsákvászon kötésben, a kiadó emblémájával. A 16. oldal foltos, egyébként hibátlan példány.
[A könyv három részből áll. Az első - tájékozódás, hogy az író miért fogott bele ebbe a vállalkozásba. A második - közvetlen lélektani megfigyelés. A harmadik - a tudományos módszerekkel végzett vizsgálat és eredménye. Ezt felesége, Kozmutza Flóra írta. ]
Kikiáltási ár: 2 400 --> 4 500 Ft.-
Imakönyv - Jeruzsálemi imádságok (héber nyelven)
Izrael, (Jeruzsálem) é. n., 305 l., 9 sztl., lev. + 86 l., 1 sztl. lev.
Különlegesen szép, ezüstözött fémborítású kötésben. A díszes borító alatti félvászon már nem az eredeti kiadói kötés. Az ezüstözött fém kötéstábla közepén Tóra és Korona rátét, gyöngyberakással, melyet körbe vesz a 12 törzs neve és jelképe. A négy sarokban Rachel sírja, Jeruzsálem, Siratófal és Dávid tornya illusztrációk.
A hátsó kötéstábla közepén "Emlékezz Jeruzsálemre" felirat körül ismét a 12 törzs. A négy sarokban ősi zsidó városnevek és jelképeik.
A könyvtest körben arany mintával poncolt és festett. Az előzéklapon tulajdonosi beírások.
Becses darab, kifogástalan állapotban.
Kikiáltási ár: 20 000 --> 42 000 Ft.-
Imrédy Béla, vitéz - Mult és jövő határán
Beszédek a magyar élet nagy kérdéseiről.
Bp., 1938., Nemzeti Egység Pártja. 150 l., 1 sztl. lev.
Kiadói papírborítóban. A címlapon tulajdonosi név. Egy lapszél sérült.
A kötet szerepel a fasiszta szellemű és szovjetellenes sajtótermékek (Tiltott könyvek) listáján.
Kikiáltási ár: 2 000 --> 8 500 Ft.-