AUKCIÓK

EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!

Tételek - 2006

A magyar katona

A magyar katona Századunk legszebb magyar csatái.
Szerkesztette Ajtay Endre.
Bp., 1944. (Élet) 434 l. + 112 l. (Emlékalbum) + XLVIII. (Arcképcsarnok).
Kiadói aranyozott  illusztrált félvászon kötésben. Gerince kopott, az első néhány lapszél foltos. A kötetben tulajdonosi név.
Az emlékalbum Felvidék, Kárpátalja és Erdély felszabadításában résztvett katonák életrajzát tartalmazza.  A Magyarok az Adrián című részben tengerésztisztek, tisztjelöltek, tiszthelyettesek és honvédek fotói vannak

Kikiáltási ár: 6 000 --> 14 000 Ft.-

A magyar társadalom lexikonja

A magyar társadalom lexikonja Bp., 1930. Lexikon Kiadóvállalat (Kempfner Sándor, Hornyánszky ny.) 640 l. + 41 t. (82 old. arcképcsarnok).
Kiadói a gerincén dúsan aranyozott vászonkötésben, megkímélt példány.
[A címlapon lévő autográf beírás, aláírás és a Magyar Társadalom Lexikonja Szerkesztő-bizottság bélyegzője szerint jelen kötetünk tiszteletpéldány.]

Kikiáltási ár: 8 000 --> 15 000 Ft.-

A nagy francia forradalom és Napoleon 1 - 5 kötet.

A nagy francia forradalom és Napoleon 1 - 5  kötet. Szerkesztette Borovszky Samu. Bp. (1911.) Orsz. Monográfiai Társaság.
I.   Adorján Andor: A rokokó század. A forradalom előkészítői.  Pekár Gyula bevezető tanulmányával.
316 l., 32 t., (Watteau, Boucher, stb. festményeinek másolatai.)
II.  Seress László:  A forradalom XVI. Lajos király lefejezéséig. 280 l., 27 t. (Vigée-Lebrun, Thoffany, stb. festményeinek másolatai.) + 1 hasonmás (XVI. Lajos sajátkezű végrendeletének mása).
III. Adorján Andor és  Seress László részben Kéry Pál: A rémuralom. A guillotine kora. 285 l., 27 t. (Delacroix, Pellegrini, stb. festményeinek és  Gergely Imre rajzainak másolatai.)
IV. Zilahy-Kiss Béla és Seress László: Bonaparte Napoleon. 328 l., 33 t. (David, Girardet, stb. festményeinek és rajzainak másolatai.)
V.  Seress László: Napoleon császár. 264 l., 37 t. (David, Delaroche, Gros, stb. festményeinek és rajzainak másolatai.)
Kiadói aranyozott angolvászon kötésben. Minden kötet borítója, rézveretes keretben, ovális kompozícióban neves francia festők történelmi eseményeket megörökítő színes, miniatürizált képével díszített. A kötés Gottermayer Nándor műintézetében készült. Gerince kissé kopott, a borítók helyenként foltosak de a teljes sorozat jó állapotban van és RITKA!

Kikiáltási ár: 40 000 --> 60 000 Ft.-

Apponyi Albert - Emlékirataim Ötven év. Ifjukorom - huszonöt év az ellenzéken.

Apponyi Albert  -  Emlékirataim  Ötven év. Ifjukorom - huszonöt év az ellenzéken. Bp., 1926. Pantheon. 286 l, 1 sztl. lev. 3. átnézett kiadás.
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Kifogástalan állapotban.
[Apponyi Albert gr. (1846 – 1933), politikus, miniszter, törvényei a magyar nemzeti szellemű oktatást, a magyar nyelv terjesztését szolgálták.]

Kikiáltási ár: 4 000 --> 7 500 Ft.-

Aprónyomtatvány - Báli meghívók

Aprónyomtatvány -  Báli meghívók MEGHÍVÓ a "Szegedi Kath. Legényegyesület" vigalmi bizottsága 1911. évi január hó 14-én a Kass-vigadó Lloyd-termében díszzászló-alapja javára zártkörű táncestélyt rendez...  Zenét Urbán Lajos zenekara szolgáltatja. MEGHÍVÓ a "Szegedi Kath. Legényegyesület" vigalmi bizottsága 1912. évi január hó 7- én a Kass-vigadó Lloyd-termében díszzászló-alapja javára zártkörű táncestélyt rendez... A zenét Erdélyi Kálmán teljes zenekara szolgáltatja.

A meghívók tarlamazzák  a védnökök, bálanyák, vigalmi-bizottság és a rendezők névsorát.
Mindkét meghívó Endrényi Imre szegedi nyomdájában készült. Színes domborított nyomással, art-deko stílusú keretléces betétlapokkal. Megkímélt állapotú elegáns darabok.

Kikiáltási ár: 3 000 --> 6 000 Ft.-

Aprónyomtatvány - Emléklap - Az Erdélyi Helikon tizedik marosvécsi találkozójáról

Aprónyomtatvány  -  Emléklap  -  Az Erdélyi Helikon tizedik marosvécsi találkozójáról Az Erdélyi Helikon írói tizedik marosvécsi találkozójuk alkalmával szeretettel üdvözlik dr. Finta Dezső úrat az Erdélyi Helikon magyarországi barátját: Marosvécs. 1935.  (Tamási Áron, Karácsony Benő, Tavaszy Sándor, Szántó György, Maksay Albert, Kós Károly, stb)
A kartonra kasírozott csoportkép alatt, huszonhárom erdélyi író nyomdai aláírása. Az emléklap címzettjének neve piros tintával autográf beírás.
[dr. Bartosi Finta Dezső (1892-1970) az erdélyi Zalatnán született, a Kolozsvári Orvostudományi Egyetemen tanult. Mindszenten községi ügyvezető orvos, a szegények orvosa. Munkája elismeréséül a "Mindszent városért" posztumusz kitüntetést adományozták.]

Kikiáltási ár: 4 Ft.-

Aradi Vértanúk Albuma

Aradi Vértanúk Albuma Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-egyesület" megbízásából szerkesztette: Varga Ottó. 4. kiadás.
Bp., 1893. "Könyves Kálmán" Ts., 1 t. (címkép), 246 l., 1 sztl. lev., 1 tábla, 7 hasonmás + 8 felíratos hártyapapír (1 hiány).
Szövegközti részben egészoldalas képekkel illusztrált.
Kiadói festett, dúsan aranyozott díszkötésben, aranymetszett.  Leszik K. könyvkötőmester műhelyéből. Az előzéklapon és a címlapon korabeli tulajdonosi név. A kötetben helyenként ceruzás aláhúzások és széljegyzetek. Szép példány.

Kikiáltási ár: 8 000 --> 16 000 Ft.-

Arany János - Furcsa és elegyes költeményei

Bp. 1884. Ráth Mór. IV, 522 l.
Tartalma: Az elveszett alkotmány, A nagy-idai czigányok és Elegyes darabok (Rózsa és Ibolya, A betyár, A falu bolondja, Mátyás dalünnepe, Népdalok stb.)
Kiadói dúsan aranyozott vászonkötésben, aranymetszett. A címlapon tulajdonosi név. Szép példány.

Kikiáltási ár: 4 000 --> 8 000 Ft.-
split
Ugrás:
Összesen: 435 könyv
Elöző 3. oldal / 55 oldal Következő
Egy oldalon megjelenített könyvek száma:
Látható: 8 könyv