EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!
Tételek - 2006
Tisza Kálmán - Parlamenti felelős kormány és megyei rendszerek
Pest, 1865. Ráth Mór. (Nyomatott Bécsben, Holzhausen Adolfnál) 90 l.
Kiadói javított borítóban, fűzött, körülvágatlan példány. Jó állapotban.
Kikiáltási ár: 1 800 --> 1 800 Ft.-
Tolsztov, Sz. P. - Az ősi Chorezm
Régészeti expedíció az Aral-tó környékén.
Ford.: Balázs János.
(Bp., 1950.) Hungária. (Budapest ny.) 335 l.
A könyvben 31 fotó, 74 autotípia van.
Megjelent 3000 példányban.
Kiadói félvászon kötésben. A szövegben több helyen aláhúzások. Jó állapotban.
[Tolsztov, Szergej Pavlov (1907 - 1976) szovjet-orosz régész, történész és akadémikus. ]
Kikiáltási ár: 2 000 --> 2 000 Ft.-
Tömörkény István - Ne engedjük a madarat... s más holmik
Elbeszélések.
Bp., 1911. Franklin. 286 l., 1 sztl. lev. Első kiadás!
Kiadói aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
A címlapon tulajdonosi név.
Kikiáltási ár: 2 000 --> 4 500 Ft.-
Tömörkény István - Vizenjárók és kétkézi munkások
Szeged, 1902. Engel Lajos. 203 l., 2 sztl. lev. Első kiadás!
Kiadói aranyozott, fotóval illusztrált zöld vászonkötésben, új előzéklapokkal. Szépen javított példány.
Kikiáltási ár: 6 000 --> 9 500 Ft.-
Tompa László - Ne félj
Versek.
Cluj-Kolozsvár. 1929. Erdélyi Szépmives Céh. 84 l., 1 sztl. lev., VII, 1 sztl. lev. Első kiadás, számozott! Ez a 320 sz. példány.
Illusztrációit rajzolta Litteczkyné Krausz Ilonka. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. A kötetben a kiadó névre szóló ex librise.
/Erdélyi Szépmives Céh III. sorozat 16. kötet /
Kiadói félbőr kötésben, bőr sarkokkal. Jó állapotban. Kötése Rohonyi Antal könyvkötő műhelyében készült.
Kikiáltási ár: 6 000 --> 12 000 Ft.-
Tonelli Sándor - Utazás Erdélyben és Erdély körül
Bp., [1943?] Athenaeum. 235 l.
Kiadói illusztrált kartonban. Jó állapotban.
[ A szerzőt idézve ez a könyv " nem tudományos munka, nem történelem, nem útleírás és nem is politika, de mindegyikből van benne valami. Van benne anekdóta, természeti leírás és vezércikk. Összekeveredik benne a román uralom alatt álló Erdély utolsó esztendeje a bécsi döntést követő nagy változással."
Mindenre odafigyelő, múlt és jelen minden értékét fölfedező és számon tartó utazó volt Erdély földjén a szerző, aki könyvében megírta úti élményeit. ]
Kikiáltási ár: 4 000 --> 12 000 Ft.-
Tormay Cecile művei 1-14 kötet
Bp., 1939 - 1942. Singer és Wolfner.
1./ Emberek a kövek között (Regény.) 217 l. ; 2./ A régi ház (Regény.) 259 l. ; 3./ Viaszfigurák + Görög mesék (Elbeszélések.) 297 l. ; 4./ Magyar legendárium (Vál. és ford.) 145 l. ; 5./ Virágok városa + Szirének hazája + A művészet földjén (Útleírás.) 257 l. ; 6 - 7./ Bujdosó könyv (Regény.) 398, 352 l. ; 8./ Megállt az óra + Álmok (Elbeszélések.) 296 l. ; 9./ Küzdelmek + Emlékezések 343 l. ; 10 -12./ Az ősi küldött (Regény 3 kötetben.) A csallóközi hattyú 199 l. A túlsó parton 287 l. A fehér barát 380 l. 13./ Assisi Szent Ferenc kis virágai (ford.) 202 l. ; 14./ Hankiss János: Tormay Cecile 275 l. + 6 t. (fotó).
Kiadói aranyozott fekete félvászon kötésben. Az egységes szép sorozatból két kötet gerince kissé kopott, apró sérüléssel.
Kikiáltási ár: 18 000 --> 44 000 Ft.-
Tóth Ervin - Európai grafika
Bp., (1943.) Vajna és Bokor. (Globus ny.) 188 l. Lapszámozáson belül 86 t. (6 színes).
A borítólapon Molnár C. Pál fametszete. A címlapon Szabó Vladimir tollrajza. A kötéstáblán sz. Mata János fametszete. Készült 200 számozott és aláírt példányban. Jelen kötetünk nem aláírt és nem számozott.
Kiadói félvászon kötésben, javított papírborítóban. Jó állapotban.
[Tóth Ervin (1910 - 1999) művészettörténeti író és tanár. Kötetében a fametszet, rézmetszet, rézkarc és kőrajz történeti fejlődése mellett e művészetek mesterségbeli kérdéseivel is foglalkozik. ]
Kikiáltási ár: 4 000 --> 8 500 Ft.-