KATEGÓRIÁK

A rendelés szünetel!

Kedves vásárlóink, a rendelés szabadság miatt átmenetileg (2025. 08. 01. - 08. 31-ig) szünetel. Ha ezen időszak alatt rendel könyvet, a rendszer leveszi ugyan az állományból, küld egy rendszerüzenetet, és félreteszi Önnek, de a fizetés és szállítás részleteit csak később tudjuk megbeszélni, és a könyvet postázni, ha akkor is még igényt tart rá. (Tehát a könyv már az Öné, de csak később tudjuk elküldeni.) Ez ügyben e-mailben fogunk jelentkezni. Megértésüket köszönik az oldal kezelői.

split

Böngésző

Ritkaságok, régiségek, dedikált, aláírt művek Bibliofil, számozott kiadások

VISSZA A CSOPORTHOZ
Könyv: A bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei... (Bibliofil)
A bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei... (Bibliofil) - 1. Kép

A bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei... (Bibliofil)

Szerző: Heltai Gáspár
Kiadó: Európa Könyvkiadó
Kiadás éve: 1958.
Kiadás helye: Budapest
Oldalszám: 158 + 3 sztl. lev.

...valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolozsvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár most pedig a mai kegyes olvasónak átírta és átnyújtja Keleti Arthur kiadja az Európa Könyvkiadó.
Ez a kiadás a Békéscsabán 1947- karácsonyán megjelent Tevan-kiadás nyomán készült, 1958 őszén a Kossuth nyomdában.
Heltai Gáspár a 16. századi Erdélyben működött mint író, prédikátor és nyomdász. E művében korabeli német kiadások alapján dolgozta át Aesopus és mások meséit. 100 mesét tartalmaz a kötet, egy-két kivételtől eltekintve mind állatmesék. Minden meséhez magyarázatot fűz és levonja a tanulságot. Az illusztrációk korabeli fametszetek után készültek.
Kiadói félbőr kötésben, bőr sarkokkal. Bibliofil kiadás, szép példány, a védőboríón apróbb sérülések. (Biz. 202)

KOSÁRBA TESZEM Ár: 4 000Ft.-
split
A bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei... (Bibliofil) - 2. Kép