Szerző: Bogdán István Kiadó: Bp. Kiadás éve: 1973 Oldalszám: 408
Szőttek, kelmét festettek, csizmát készítettek, olajat préseltek. Tudásuk sokszor apáról fiúra, mesterről inasra szállt. A 20. századi megváltozott életkörülmények és igények sok hagyományelem eltűnését eredményezték a népi mesterségek tekintetében, melyekből a kötet közel negyvenet mutat be. Jó állapotban.
Szerző: Szigeti Kilián Kiadó: Bp. Kiadás éve: 1982 Oldalszám: 298 Sorozat: Régi magyar orgonák 6.
Szegeden nem működött folyamatosan megfelelő színvonalú orgonaépítő, a város kénytelen volt a környékbeli orgonaépítő központokkal kapcsolatot tartani. A 18. század végén a bajai Cservenka volt Szeged orgonáinak javító mestere. Amikor 1823-ban a Szt. Demeter templom régi orgonáján kellett nagyobb javítási munkát végezni, a város „Pest, Temesvár és Arad városainak irattatott", hogy az ottani orgonaépítők pályázzanak a szegedi munkára. 1834-ben a temesvári Josephy testvérek küldték be pályázatukat és tervezetüket az építendő új orgonára. 1903-ban az aradi Dangl-cég építette meg a Szt. Demeter templom utolsó orgonáját. A szegedi új zsinagógában a kiváló temesvári Wegenstein Lipót állította fel a ma is működő orgonát. Szigeti Kilián bencés szerzetes, pannonhalmi főiskolai tanár, a rendi kórus vezetője volt. A régi orgonákat hatalmas szorgalommal kutatta, és szakértővé lett az orgonaépítés területén is. Tíz kötetesre tervezte a Régi magyar orgonák könyvsorozatot. Szeged régi orgonáiról írt monográfiája, a hatodik kötet már halála után jelent meg. Jó állapotban.
Szerző: Borsos Béla - Varga Vera Kiadó: Bp. Kiadás éve: 1965, 1989 Oldalszám: 52 + 24, 116
A magyarok ugyan már vándorlásaik alatt megismerték az üveget, de az önálló magyar üvegművesség a XIV. században kezdődik. Az ezt megelőző - főként római - leletanyag és a szerényebb középkori emlékek után a reneszánsz, majd a barokk századok üvegmunkáit is ismertetik a könyvek. Közülük a legszebb és legérdekesebb darabokat a kötetek képanyaga is bemutatja. A szerzők emellett gondot fordítanak arra is, hogy az olvasó megismerkedhessen az üvegművesség technikájával, és az európai fejlődésben nagy szerepet játszó olasz és cseh üvegművesség eredményeivel. 2 mű, jó állapotban.
Szerző: Albert Jackson - David Day Kiadó: Bp. Kiadás éve: 1990 Oldalszám: 240 Fordító: Farkas Ákos Szerkesztő: Rappai Zsuzsa
Az olvasó olyan forrásmunkát tart a kezében, amely a legkülönbözőbb régiségeket gyűjtő amatőröknek és szakembereknek ad megbízható gyakorlati tanácsokat féltett kincseik gondozását és felújítását illetően. Fekete/fehér és színes ábrákkal, képekkel, jó állapotban.