Károli fordítású (teljes) zsebméretú Biblia. Valódi fekete bőrkötés, arany élmetszésű, cipzáros kivitelben. A teljes Szentírást Károli Gáspár fordította le először magyar nyelvre, amit Vizsolyban nyomtattak ki 1590-ben. Szövegét 1908-ban javították (revideálták), ezt veheti kezébe a mai olvasó. (Méret: 11,4×16 cm) Nagyon apró betűméret! Újszerű állapotban.
Szerző: Dr. Révay József (szerk.) Kiadó: Budapest Kiadás éve: 1926. Oldalszám: 456 + 16 t.
A Révay József szerkesztette kötetből megismerhetjük a keresztény szentek, vértanúk legendáit, életét, a kultúrtörténetnek és az egyházművészetnek e fontos részét.
Ez a gyönyörű kiállítású könyv az eredeti, 1926-os kiadás, festett, aranyozott, dombornyomott borítóval, 8 színes és 8 egyszínű melléklettel. A könyvdíszeket és a könyv kötését Jaschik Álmos festőművész tervezte és rajzolta.
Jó állapotban, a bal oldali gerinc a táblaborítónál kissé megnyílt.
Szerző: Gedai István Kiadó: Bp. Kiadás éve: 1999 Oldalszám: 68
Habár pénzérmékkel már az államalapítást megelőzően is találkoztak a magyarok, a pénzverést az államalapítás részeként Szent István király indította meg. Az ekkor átvett dénárrendszer a fiatal magyar állam nyugati irányultságának egyértelmű jele. A dénárok ezüstből voltak, de a régészek arany solidust is találtak. Jó állapotban.
Szerző: Horváth Jenő Kiadó: Bp. Kiadás éve: 1937 Oldalszám: 112
"Jelen munkának semmi más célja nincs, mint hogy némi adalékkal járuljon a magyar állam korai öszeköttetéseinek történrtéhez."
Átkötött, jó állapotban.
Szerző: Veszprémy László Kiadó: Bp. Kiadás éve: 2002 Oldalszám: 617 Sorozat: Nemzet és emlékezet
A kötet bemutatja a Szent István megítélését és a Szent István-eszme alakulását a hazai történeti kutatásban és publicisztikában. A válogatás jól szemlélteti, hogy egyfelől miként finomodnak és tökéletesednek a történeti forráskritika módszerei, másfelől miként próbálják a mindenkori politikai rendszerek kisajátítani a király alakját. A kötet az eddigi legteljesebb válogatásban adja közre a Szent István személyére vonatkozó forrásokat, s válogat az áttekinthetetlenül gazdag szakirodalomból. A politikai Szent István-kép változását külön fejezet követi nyomon. Végül bőséges annotált bibliográfia igazít el a szakirodalom vonatkozó legfrissebb tételei között. Jó állapotban.
Szerző: Blazovich László (szerk.) Kiadó: Szeged Kiadás éve: 1994 Oldalszám: 262 Sorozat: Szegedi Középkortörténeti Könyvtár
A 997-1526 közötti időszak legfontosabb forrásaiból válogatott kötet elsősorban a történelemtanárok és az érettségire, valamint felvételire készülő diákok számára nyújt nélkülözhetetlen segítséget a jelzett időszak tanulmányozásához. A magyarra fordított forrásokkal kapcsolatos további eligazodást megkönnyítik a kötetben a szövegeket megelőző rövid bevezetők és a hozzájuk fűzött magyarázatok. Jó állapotban.
240222/02