Böngésző
Pszichológia, pedagógia Gyógypedagógia, logopédia
Logopédia a gyakorlatban
Szerző:Ajtony Péter (szerk.)
Kiadó:
Bp.
Kiadás éve: 1996
Oldalszám: 140
Több értelemben is gyakorlati jellegű ismereteket szerezhet az érdeklődő olvasó: a szerzők a különböző kommunikációs zavarokat okozó, valamint az iskolai munkát nehezítő tünetek (pöszeség, orrhangzósság, dyslexia, megkésett beszédfejlődés, dyscalculia) megszüntetése, csökkentése során szerzett gyakorlatukat rendszerezték, vetették papírra azzal a céllal, hogy ötleteket adjanak a hallgatók, kollégák mindennapos gyakorlati munkájához. Jó állapotban.
KOSÁRBA TESZEM Ár: 4 000Ft.-Logopédiai csomag: A beszéd és zavarai + Tiszta beszéd + A gyakori beszédhibák
Szerző:Vassné Kovács Emőke-Subosits István (szerk.) - Montágh Imre - Szabó László (szerk.)
Kiadó:
Bp.
Kiadás éve: 1975, 1978, 1978
Oldalszám: 180, 143,
Beszédjavítást, beszédfejlesztést segítő könyvek. 3 mű, jó állapotban.
Mondd ki szépen!
Szerző:Montágh Imre
Kiadó:
Bp.
Kiadás éve: 1987
Oldalszám: 56
Montágh Imre, a magyar nyelv, a magyar beszéd kiváló tanáregyénisége, logopédus szakember könyve játékos gyakorlatokkal kedvelteti meg a tiszta beszéd elsajátítását a szülőkkel és a gyerekekkel. Jó állapotban.
Nyelvművesség (A beszéd művészete)
Szerző:Montágh Imre
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1989.
Oldalszám: 220
Hanggyakorlatok, kiejtésgyakorlatok, hangsúlygyakorlatok, ritmusgyakorlatok felnőtteknek és gyerekeknek. Kiadói kartonborítóban, jó állapotban.
Tanítás a foglalkoztató iskolában (A középsúlyosan értelmi fogyatékos tanulók nevelését, oktatását ellátó általános iskola foglalkoztatástanai)
Szerző:Hatos Gyula - Dr. Vaszilkóné Radványi Katalin (szerk.)
Kiadó:
Bp.
Kiadás éve: 1997
Oldalszám: 165
„Negyedszer adjuk közre a középsúlyosán értelmi fogyatékos tanulók nevelését, oktatását ellátó általános iskola /szokásos rövidítésben KÁI/ foglalkoztatástanait, ez alkalommal összevonva egy kötetbe, javításokkal.
A nyolcvanas évek közepén, amikor még az iskolatípus neve: 'foglalkoztató iskola1 volt, készítettük ezt az összeállítást főiskolai előadások anyagából, tanári segédkönyvek szemelvényeiből. Bár az iskolatípusban ma is ugyanazt a programot, munkafüzeteket és kézikönyveket használják, az iskolai gyakorlat azóta sokat változott, új törekvések, módszertani ajánlások, tankönyvek jelentek meg, külföldön is új módszereket adtak közre.
Így azután a jegyzetet tanulmányozva, a vizsgákra készüléskor feltétlen szükséges megismerni azokat a szakirodalmi újdonságokat, amelyeket a főiskolai szakbibliográfiákban ajánlunk. De forgatni kell az iskolában használatos munkafüzeteket, melyekre a szöveg gyakran hivatkozik, mert ezáltal kaphat az olvasó teljes képet az értelmileg akadályozott tanulók tanításának mai helyzetéről.” Jó állapotban.